הייר סיטי

מחליק שיער

מחליק שיער הוא מכשיר חשמלי אשר נועד לסייע בתהליך של החלקת שיער. בכללי מחליק שיער דומה במבנה שלו למלקחים אשר בקצוות שלו מותקנים שני לוחות חימום דרכם מסרקים את השיער. השילוב של פעולת סרוק השיער ביחד עם החום של המכשיר מיישרים את השיער ומחליקים אותו. בדרך כלל משתמשים עם מחליק שיער ביחד עם חומר שמסייע להחלקת השיער. למשל בתהליך של החלקה יפנית נעשה שימוש במחליק שיער מקצועי איתו מסרקים את השיער לאחר השימוש בפורמולה עצמה.

מחליק שיער – דברים שצריך לדעת

בשוק קיימים סוגים שונים של מחליקי שיער ברמות מקצועיות שונות ומחירים שונים. למרות שהמכשיר עצמו פשוט וקל להפעלה, ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק לפני שמחליטים לרכוש מחליק שיער.

דרגות חום: הדבר החשוב ביותר הוא שיש לבחון הוא טווחי הטמפרטורה של המכשיר ויכולת התאמת רמת החום לסוג השיער, מכיוון שכל סוג שיער זקוק לטמפרטורה שונה לביצוע החלקה יעילה. כמו כן, חשוב להקפיד להמנע משימוש בטמפרטורה גבוהה מדי, כדי למנוע נזקים.

ככלל, טמפרטורה נכונה לשיער רגיל צריכה להיות בין 180 ל-190 מעלות (צלזיוס) שיער עדין הוא רגיש יותר ולכן דורש טמפרטורה נמוכה יותר ואילו לשיער עבה מתאימה טמפרטורה של כ-210 מעלות.

חשוב לבחור מחליק שיער בעל אפשרות לבחירת דרגת חום וויסות טמפרטורה, כך שתוכלו להתאים אותו לסוג השיער שלכן וכך גם תוכלו להציע אותו לחברות ובנות משפחה, במידה שתרצו.

סוג לוחות החימום: רמת המכשיר ואיכותו נקבעת בעיקר על פי סוג החומר ממנו עשויים לוחות החימום דרכם מעבירים את השיער. שלושת הסוגים העקריים מהם בנויים לוחות החימום הם: לוחות מתכת, לוחות קרמיים ולוחות קרמיים עם ציפוי טפלון או ציפוי טורמלין.

מחליקי שיער עם לוחות מתכת נחשבים לסוג הזול ביותר ואינם מומלצים לשימוש בדרך כלל. מחליק שיער עם לוחות קרמיים פשוטים הוא השלב השני והוא מחליק בסיסי וטוב ואילו מחליקי שיער עם לוחות קרמיים בציפוי טפלון או טורמלין נחשבים למחליקי שיער מקצועיים ואיכותיים ביותר, אך גם היקרים ביותר. בין שני המחליקים, זה בעל ציפוי טורמלין נחשב לאיכותי יותר. אחד מהיתרונות של מחליקי שיער בעלי לוחות קרמיים עם ציפוי הוא בכך שהם מונעים היווצרות של חשמל סטטי שנוצר בתהליך של ההחלקה.

רוחב לוחות החימום: מלבד החומר ממנו עשויים לוחות החימום, מחליקי השיער השונים נבדלים גם ברוחב של הלוחות, אשר על פי רוב נעים בין 2.4 ל-4 ס”מ. ככלל שהשיער ארוך יותר עדיף לבחור במכשיר בעל לוחות עבים יותר ולהפך. אבל, עבור מי שמעוניינת להשתמש במכשיר גם לעיצוב שיער, ולא רק להחלקה, מכשיר בעל לוחות צרים יהיה יעיל יותר לשימוש.

נוחות אישית: בסך הכל מחליקי שיער הם מכשירים פשוטים להפעלה ודי דומים בצורתם, יחד עם זאת, לחברות השונות עיצובים מעט שונים שיכולים להשפיע על נוחות השימוש במכשיר. ישנם מכשירים עבים יותר, קצרים יותר, בעלי זמן התחממות קצר או ארוך יותר וגם כפתורי ההפעלה משתנים בין מכשיר למכשיר (כפתורי חוגה, לחצנים, כפתור הזזה וכד’).

מומלץ לבחון את המכשיר בחנות, לפני הקנייה, לאחוז אותו ולשחק קצת עם כפתורי ההפעלה. אם אפשר להפעיל אותו ולבדוק את זמן ההתחממות, מה טוב.

מחירים ואחריות: כאמור, ישנם סוגים שונים של מכשירים בעלי איכויות שונות. מכשירים פשוטים ניתן למצוא במחירים זולים של עד 100 שקל ואילו מכשירים מקצועיים יותר ואיכותיים נעים באזור ה-250-300 שקל.

אחריות היא מדד טוב לאיכות המכשיר, אם החברה מעניקה לו אחריות ארוכה, כנראה שמדובר במכשיר איכותי. האחריות שניתנת לרוב הדגמים של מחליקי שיער היא לשנה ואילו על מחליקי שיער איכותיים במיוחד ניתנת גם אחריות למשך שלוש שנים. אם אין למכשיר אחריות כלל, כדאי לחשוב פעמיים לפני שרוכשים אותו.

:סה"כ צפיות 295 ,  1 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
1 Comment
הכי חדש
הכי ישן פופולארי
Inline Feedbacks
View all comments
אור יהודה
אור יהודה
7 years ago

כמה עולה לעשות החלקה לגברים??

סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x