הייר סיטי

החלקות ושיקום השיער בראשון לציון

נדירות הנשים שאינן מתעניינות בשיער חלק וגולש. גם נשים מתולתלות שיער מדי פעם נכנסות למספרה כדי להחליק את השיער עם פן לאירוע משפחתי או במחליק שיער קרמי למפגש חברתי כל שהוא.

הטבע, שהעניק לכן הנשים שיער מקורזל, מתולתל או גלי יכול גם לשנות בכמה שעות אחדות את המראה החסר צורה של שיערך עם התערבות חיצונית של כמה מרכיבים כימים או טבעיים אורגניים ולהפוך את הגורל של שיערך לרך, נעים, וחלק או גולש לצמיתות.

ואם לא ידעת את זה עד כה, פה באתר ניתנת לך ההזדמנות לבחור וללמוד מתוך מגוון מסוים על כל סוגי החלקות השיער הקיימות בשוק הישראלי בכלל ובכל העולם בפרט בנושא החלקות.

גם לשער חלק שעבר החלקת שיער לא מספיקה רק חפיפה או שתיים וחשוב מאוד עבורו להיות מוזן ומטופח עם מוצרים איכותיים כמו למשל עור הפנים שלך.

אם החלטת לשנות אותו לצמיתות, חשוב שתלמדי איך מטפחים את השיער החלק לאחר השינוי, ולא פחות חשוב לפני שתחליטי מה לבחור ואיזו החלקת שיער היא באמת הכי מתאימה לך או לסוג שיערך, עלייך קודם להתייעץ עם מומחה בתחום ההחלקות שיער.

מחירי ההחלקות שיער בישראל הינם סבירים ואינם גבוהים במיוחד פרט לאלו ש”מחזיקים מעצמם” ולא בהכרח התוצאות שמבטיחים מעצבי השיער הנחשבים יצאו החלקות טובות.

ברוב המספרות בישראל בדרך כלל יש לחץ ודוחק, סלוני היופי אינם עוסקים רק בתחום ההחלקות, ישנם עוד מגוון עצום של טיפולי שיער כגון: תספורות, פאנים, צבעים, פסים, סלסול תסרוקות וכו’. לכן לפני שהולכים לבצע החלקה צריך לחקור טוב את העניין ולחפש אחר מטפלים טובים שמתמחים רק בהחלקות שיער.

נשים הממהרות לבצע החלקת שיער לפני בדיקה מסתכנות בנזק חמור וקשה שיכול להיגרם לבריאות שיערן, התפצלות ויובש במקרה הטוב, שבירת שיער וכוויות מוגלתיות במקרה הרע! ובכן, באפשרותך כמה אופציות איך להימנע ממקרים אלו:

 • לעשות שיעורי בית ולחקור על סוגי החלקות טבעיות וכימיות.
 • לברר על המכונים הטובים ביותר בארץ אשר מחזיקים מומחים בתחום ההחלקות. בהחלקות שיער אין משחקים! זה לא צבע שאם לא יוצא הגוון המתאים אז אפשר לתקן ולבצע צביעה נוספת, עבודות עם חומרים כימיים להחלקות שיער מסוכנים מאוד וברגע אחד שלא שמים לב השיער ניזוק באופן בלתי הפיך.

סוגי החלקות שיער

החלקות שיער מתחלקות לשניים: החלקה כימית, והחלקה טבעית. התהליך בהחלקה כימית מבוסס על שינוי המבנה הבסיסי המולוקולארי של השיער, החומר הכימי חודר לתוך סיבי השיער, משנה את המולקולות הפנימיות, מתיר את הקשרים הגופרתיים ובונה אתם מחדש באופן אחר.

בהחלקת שיער טבעית האופן שבו השיער נותר חלק הוא אחר משום שהמרכיבים בהחלקה זו מצפים את השערה ועוטפים אותה בחומרים טבעיים המורכבים מצמחים ומירלים מהטבע וכך משנה השער את צורתו לחלק וישר. כעין לימינציה לשיער.

אופן התהליך של סלסול שיער חלק לתלתלים הוא אותו אופן בדיוק עם אותם מרכיבים של החלקה כימית, וההבדל היחיד בסלסול שמשתמשים עם מקלוני קיבוע האחראים לתפוס את צורתו על פי המבוקש – תלתל גדול או קטן והמטרה היא כמובן הפוכה.

בהחלקת שיער טבעית ישנם רק שתי שיטות – החלקת סברה והחלקת קליאופטרה.

בהחלקת שיער כימית ישנם הרבה יותר משתי שיטות כמו למשל החלקה יפנית אשר נרחיב עליהם בהמשך.

החלקה אורגנית. החלקה שמשקמת את השיער עם מרכיבים אורגניים

כמו כן חשוב לדעת שהחלקת שיער כימית היא אינה תהליך קשה ברגע שיודעים כמובן לבצע את התהליך כראוי ולא כל ספר שהוסמך ידע להתמודד עם סוגי שיער לכן, תמיד כדאי ומומלץ שהחלקות שיער יבוצעו ע”י המקצוענים ביותר בתחום בעלי מיומנות והצלחות מוכחות בשטח.

ההצלחה בהחלקת שיער תלויה בידע הנרחב שמעצב השיער רכש עם הנסיון רב השנים שלו עם התמודדויות בסוגי שיער שונים, הטיפול הינו שונה משיער לשיער ורק מומחה בתחום ידע להתאים לסוג השיער את הערכה המתאימה לו ביותר לאחר בדיקת רגישות שנעשתה ללקוח/ה באזור מסוים על קווצת לפני שהוא מתחיל לבצע את ההחלקה על כל השיער.

בעת הבדיקה שהיא מתבקשת יכול מעצב השיער המומחה לצפות בעמידות קושי השיער לספוג את מרכיבי ההחלקה, וכמו כן הבדיקה מאפשרת לספר לקבוע אם סוג ההחלקה חלש או חזק מידי לסוג השיער.

בנוסף, יחליט המומחה באיזו דרך להגן עלהמרקם ולשמר את עבודתו לתווך הארוך ביותר גם על שיער הלקוח/ה וגם על הקרקפת בטיפולי מסיכה מיוחדת או קרם הגנה בסיסי להמשך טיפוח השיער.

לפני ביצוע עיצוב ההחלקה יצטרך המעצב להעריך אם סיבי השיער פגומים ואם כן יוכל למנוע נזק נוסף לשיער המטופל/ת וישתמש בחומרים לצורך שיקום שיער אשר משפיעים על רעפי השערה ומשקמים אותה, בכך יעזור ולא יגרע.

בחברת HairCity מתועדים כל החלקות השיער ע”י כרטסת ממוחשבת אשר כל מעצב (מומחה) להחלקה בחברה שומר ומעדקן באופן שותף את כל תהליכי הטיפול מתחילת הביצוע ועד לסופו כולל חידוש שורשים, כמה זמן תמיסת ההחלקה נשארה על השיער וכו’. שמירת נתונים אלה של כל הטיפול וטיפול וכמו כן עם איזה חומרים השתמש המומחה להחלקת שיער ללקוח/ה תוכל רק לעזור לו לבצע את הטיפולים הבאים בחידוש החלקת שיער בעתיד בצורה היעלה ביותר.

שלבי החלקת שיער כימית:

 • לפני הביצוע מומלץ למרוח קרם מסביב למסגרת (במצח ובעורף) המגן על חוץ הקרקפת, לאחר חפיפה אחת יש לחלק את השיער ל- 4 ולהתחיל במריחת התמיסה הכימית לצורך החלקת שיער עם פתיחת שבילים מדויקים מחלקו האחורי של הראש ולהקפיד למרוח במרחק של ס”מ ר מהשורש ועד לסיום מריחת החומר על כל רבעי השיער בזריזות מירבית.
 • זמן המתנה: לאחר סיום המריחה יש לבדוק באופן תמידי את השיער. קודם לכן יש לבדוק בחלקו האחורי אשר “יושב” מן הסתם יותר זמן עם תמיסת ההחלקה, עד שהשיער “נכנע”, כל ראש הוא אינדיבידואלי לכן ישנם ראשים שהתמיסה “תפתח” את השיער לאחר 5 או 7 דקות ואף יותר, ויש ראשים שיצטרכו לשבת עם התמיסה גם שעה וחצי לכל היותר.
 • לאחר כניעתו של השיער שוטפים היטב במים חמים או פושרים במשך 7 דקות ולא פחות!
 • לאחר שטיפה ארוכה מורחים את החומר שמנטרל את החומר הקודם על שורשי השיער (אין בעיה למרוח על הקרקפת). תפקידו של המנטרל: לנטרל את החומר הפעיל לקבע ולהחזיר לשיער את רמת ה-PH הנורמטיבית שלו ואף לבנות מחדש את הקשרים הגופרתיים שהותרו, ללא חומר הניטרול עלול השיער להישבר.
 • בהחלקה כימית יפנית, ישנו תהליך הנקרא “גיהוץ”. אחרי השטיפה מיבשים את השיער עד ל80/90% ומיישרים אותו בעזרת מחליק קרמי הגורם לשיער ל”היסגר” טוב יותר.
 • מומלץ להזין את השיער עם מסיכה מרוכזת עשירת לחות לאחר החלקת השיער, לא מומלץ בזמן הטיפול! בהחלקות שיער כימיות הפעולה מחדשת את המבנה הפנימי (מולקולות שיער מתולתל הופכות לחלק)

רמות החוזק בתרכובת של חומרי החלקות שיער הן:

 • אמוניום Thioglycolate
 • הידרוקסיד Guanidine
 • סודיום הידרוקסיד
 • תמיסת Home Mrkfto

ההבדלים העיקריים בתמיסות הללו: הינו בחוזק, בעוצמת המהירות וכן ברמת ה ph השולטת בכל אחד מהתרכובות.

החלקת שיער כימית בכלל והחלקת שיער יפנית בפרט אלה הם תהליכים מסוכנים מאוד שאין להקל בהם ראש, מומלץ מאוד לברר לעומק טרם מחליטים להיכנס למספרה הקרובה לביתך, מאחר והנזק עלול להיות משבר לא רק לשיער אלה גם נפשי, יכולה בזווית אחרת להוסיף מידה חיובית חדשה ומראה נהדר של שער בריא גולש ואף חלק.

כיום בשנת 2023 החלקת שיער אורגנית הגיעה לשיאה ועולה על כולם בטיבה. היא אחת ההחלקות הטובות ביותר לשיקום שיער ניזוק ולמראה בוהק וטבעי.

:סה"כ צפיות 1,556 ,  1 

סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים