הייר סיטי

טריכוטילומניה – תלישת שיער כרונית

טריכוטילומניה היא סוג של הפרעה נפשית המשויכת להפרעות הקשורות לתחום השליטה בדחפים. טריכוטילומניה מאופיינת בחוסר היכולת לשלוט בדחף של תלישת שערות, על פי רוב מאזור הראש.

עקב מריטה חוזרת ונשנית של השיער נוצרות קרחות ההולכות וגדלות, בעיקר באזור הקרקפת. מקומות אפשריים נוספים לתלישת שערות הינם ריסים, גבות וזקן ולעיתים נדירות יותר גם באזור החזה והמפשעה. לתלישה מתלווה פעמים רבות טקס של שזירת השיער, או בליעתו.

טריכוטילומניה היא תופעה נפוצה יותר בילדות (בעיקר סביב הגילאים 7-14) אך מזוהה גם אצל אנשים בוגרים. שכיחות התופעה מאופיינת יותר בקרב נשים, בקרב גברים אופייני יותר להיתקל בה אצל בנים יחידים או אחים בוגרים.

תופעת הטריכוטילומניה, בסך הכל אינה נפוצה באוכלוסיה ועל כן יש קושי להסיק מסקנות לגביה, הסיבות להופעתה, או הקשר משפחתי-גנטי.

תלישת השיער אצל חולי טריכוטילומניה מתבצעת בדפוסים חוזרים ונשנים, בד”כ תוך כדי פעילות אחרת – קריאה, כתיבה, שיחת טלפון, נהיגה, שכיבה במיטה וכד’ – כאשר התלישה מתבצעת באופן כמעט לא מודע. קצב תלישת השיער אצל חולה טריכוטילומניה הוא בין עשר לעשרים מקרי תלישה בשבוע בממוצע. החולים עושים מאמצים להסתיר את הקרחות שנוצרות בעקבות תלישת השיער הכרונית ולשם כך משנים תסרוקות, משתמשים בפאות, או ריסים מלאכותיים ואף גוזרים על עצמם ניתוק חברתי.

הדרך הטובה ביותר להסתיר את החלקים הריקים מתלישת שיער היא על ידי הלחמת תוספות שיער של גרייט לנס או ע”י מיקרופיגמנטציה בקרקפת הנעשית בשילוב הדמיית שיער לנשים.

:סה"כ צפיות 301 ,  1 

4 1 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x