הייר סיטי

הארכת שיער

הארכת שיער, או תוספת שיער, היא אחת הפעולות המבוקשות ביותר בתחום עיצוב שיער. הארכת שיער מבוקשת ביותר על ידי מי שרוצה להתחדש ולרענן מראה, או לאפשר עיצוב שיער מיוחד לקראת אירוע כמו חתונה וכו’. אך, טיפולים של תוספות שיער מומלצים מאד גם במקרים של בעיות בריאות, כמו נטיה להתקרחות אצל גברים, הדלדלות שיער, נשירה, או טריכוטילומניה (תלישת שיער כרונית).

בגלל מגוון הפתרונות שטיפולי הארכת שיער מציעים, מדובר גם באחד הטיפולים הותיקים ביותר בתחום עיצוב השיער אשר עבר הרבה צורות, אופנים ושיטות, וגם כיום קיימות שיטות רבות לטיפולים של הארכת שיער. למעשה מדובר בתחום תחרותי ומבלבל ביותר, מכיוון שכמעט כל מטפל בתוספות שיער טוען כי השיטה שלו היא הטובה ביותר. כדי לעשות סדר בדברים, מומחי המרכז לעיצוב שיער של הייר-סיטי, ריכזו עבורכם את כל הנושא במאמר זה.

שיטות של הארכת שיער

הארכת שיער היא, כאמור, בעצם תוספת שמחברים לשיער הקיים אשר מעניקה מראה של שיער שופע וארוך. הקושי בתהליך הוא, כמובן, אופן ההדבקה של השיער החדש לשיער שעל הראש. מצד אחד, חשוב שההדבקה תהיה חזקה ואיכותית ולא תגביל את בעלת השיער לבצע כל סוג פעילות, כגון רחצה בים, חפיפה וכד’ אך, מצד שני, לא פחות חשוב, שהתחושה תהיה טבעית ונעימה ולמעשה שתוספת השיער לא תורגש כלל, לא במראה ולא במגע.

בעבר היה נהוג להדביק את השיער החדש לישן באמצעות הדבקה מיוחדת, שיטה מסורבלת ולא טבעית זאת נעלמה כמעט לחלוטין מהעולם ואת מקומה תפסו שיטות חדישות יותר, כמו חיבור על ידי חרוזים, תוספת שיער על ידי סיליקון, תוספת על ידי שזירה, קליפסים, צמות ועוד. חסרונן הגדול של שיטות אלו הוא בכך שהן גורמות נזק עצום לשיער הטבעי וכמובן שתוספת שיער על ידי חרוזים דורשת שימוש באלמנט מתכתי שיושב על הראש ועלול גם לעבור תהליך של חמצון, צבירת חלודה, או צבירת לכלוך.

מבין כל השיטות הקיימות, מומחי השיער של היר-סיטי ממליצים על שיטת הקראטין שניתנת לביצוע בשתי טכניקות שונות: הלחמת תוספות שיער באמצעות מכונת לייזר מיוחדת ושימוש במכשיר אינפרא-לייט.

סוגי שיער להארכת שיער

בנוסף לשיטת החיבור של תוספת השיער, חשוב מאד לשים לב לסוג השיער בו משתמשים לצורך הארכה. ישנם סוגים שונים של שערות, החל משערות סינטטיות לחלוטין, דרך שיער טבעי מעובד ועד שיער טבעי לחלוטין ללא שום תהליכי עיבוד. כמובן שככל שהשיער טבעי יותר כך איכותו גבוהה יותר, אך צריך גם לקחת בחשבון שמחירו גבוה יותר.

השיער שבו עושים שימוש כאשר בוחרים בטיפול הארכת שיער על ידי קראטין, הינו שיער טבעי לחלוטין ויתרונה של השיטה בכך שניתן לעשות שימוש חוזר מספר פעמים באותה תוספת שיער ובכך להנות משיער איכותי ביותר בעלויות נמוכות.

הארכת שיער באמצעות קארטין מחברת את תוספת השיער לשורש השערה המקורי ולמעשה מלחימה בין השתיים באופן חזק, ללא שימוש בשום אלמנט מלאכותי (דבק, חרוזים וכיו”ב). יחד עם זאת ניתן להתיר את ההלחמה בקלות מאד על ידי שימוש בחומר מיוחד שמפריד את הקראטין ומשחרר את התוספות בפעולה מהירה, ללא משיכות מיותרות וללא שום כאב.

את תוספת השיער ניתן לחבר מחדש לשיער הטבעי שצמח בין הטיפולים ובכך לחסוך את העלויות הגבוהות של רכישת שיער חדש בכל טיפול (כעקרון, יש לחזור על הטיפול אחת לארבעה עד ששה חודשים, בהתאם לקצב גדילת השיער).

חיבור הקרטין עצמו הוא חיבור מזערי ולא מורגש שחובק את שורש השיערה בבסיסה ולא מאפשר לחומרים שונים כדוגמת מים ושמפו לחדור בין החיבורים ולהחליש אותם.

כתוצאה מכך תוספת שיער באמצעות קרטין לא מגבילה את בעלת השיער, או בעל השיער, לבצע כל פעולה שהיא, כולל הרטבת השיער במים חמים או קרים, עשיית ספורט, כניסה לג’קוזי, סאונה וכו’. הדבר היחיד אותו צריך לקחת בחשבון כאשר מבצעים תוספת שיער באמצעות קארטין הוא מגבלה מסוימת שיש לשימוש במיבש שיער, בגלל החום הרב שהוא פולט ועלול לפגוע בחומר.

איך בוחרים באיזו טכניקה לבצע הארכת שיער

הזכרנו קודם לכן שקיימות שתי שיטות שונות לביצוע הארכת שיער באמצעות קארטין: הלחמה באמצעות מכונת לייזר ושיטת האינפרא לייט. שתי השיטות שונות אחת מהשניה בצורה מהותית מכיוון ששימוש במכונת לייזר הינו מה שנקרא הלחמה קרה, ואילו שיטת האינפרא לייט הינה הלחמה חמה.

איך יודעים איזו שיטה מתאימה? זהו תפקידו של מעצב השיער לקבוע, בהתאם לסוג השיער, לכן חשוב שמי שמבצע את התהליך יהיה איש מקצוע רציני, שיודע ומוכן להשקיע את הזמן הדרוש לטיפול. ככלל, מומחי השיער של HairCity ממליצים להגיע ליעוץ ראשוני עוד לפני תחילת התהליך במהלכו יבחן המעצב את השיער וימליץ על טכניקת הטיפול המועדפת בהתאם לסוג השיער.

מה עוד חשוב לדעת לפני שבוחרים לבצע תוספת שיער? תוספת שיער, כשמה כן היא, הוספת שיער לראש באופן מלאכותי וכמו כל דבר מלאכותי עלולה להיווצר תחושת אי נעימות כאשר תוספת השיער אינה מותאמת למצב הקיים.

למשל, אם התוספת ארוכה מדי וכבדה מדי ויוצרת תחושה של משקל עודף על הראש. מעצב שיער מקצועי ידע להמליץ לכן על אורך השיער הנכון, כך שלא תרגישו כלל במשקל של התוספת. כמובן שחשוב לבצע הארכת שיער באופן מקצועי אשר בו השיער החדש ישתלב באופן מושלם בשיער הטבעי ולא יהיה ניתן להבחין בין השניים, לא במראה ולא בתחושה (גם כאשר מלטפים את השיער עם היד).

כשמעוניינים לבצע מילוי שיער חשוב לזכור שבחירת שיטה איכותית ומתקדמת, המבטיחה מילוי שיער בדגש על מראה טבעי, תוביל לתוצאות האופטימליות.

מילוי שיער בדגש על מראה טבעי ומלא

כאשר בוחרים לבצע מילוי שיער, אין כל ספק כי אחד החששות המרכזיים ביותר הוא שהמראה שייווצר לאחר הטיפול יהיה סינטטי, מעושה ולא טבעי. על מנת להתגבר על החששות הללו ולהבטיח מילוי שיער ברמה גבוה, במראה טבעי ובאיכויות בלתי מתפשרות ישנם כמה וכמה צעדים משמעותיים שעל כל אחד ואחת מאיתנו לנקוט בטרם יבצעו מילוי שיער.

בראש ובראשונה, עניין חשוב מאין כמותו הוא לבחור נכונה את המקום שבו נבצע מילוי שיער. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעל פיה בחירה נכונה של מכון או מספרה בה יבוצע מילוי שיער מבטיח הן שיטה איכותית ומקדמת, הן שימוש בחומרי הגלם המתקדמים והאיכותיים ביותר והן הלחמה לקרקפת באופן המקצועי ביותר.

מילוי שיער – לראות מראש את המראה החדש

על מנת להתרשם משיטות של מילוי שיער מומלץ לפעול בשתי דרכים עיקריות: ייעוץ מומחה ובדיקה ראשונית. כל מי שמציע טיפולים של מילוי שיער ידע להציע על פורומים, מאמרי מידע, תמונות של לפני ואחרי ועוד מגוון נרחב של גורמים נוספים שיעזרו לנו לקבל החלטה באתר האינטרנט שלהם.

באמצעות הבדיקות הללו אכן ניתן להבטיח בחירה איכותית ומקצועית של מילוי שיער. עם זאת, כל הבדיקות הללו לא יכולות להחליף התרשמות של מומחה מסוג השיער הספציפי שלנו והתאמה של שיטת טיפול ייחודית למקרה הפרטי שלנו. על כן, המלצה חמה תהיה לקבוע פגישת ייעוץ לפני כל החלטה שנקבל בתחום.

בנוסף, כיום, עוד בטרם ביצוע של מילוי שיער ניתן לבצע הדמיית מחשב כיצד תראה הקרקפת ומה יהיה המראה הכללי לאחר ביצוע של השתלות שיער ובמקרים רבים רצוי ומומלץ לעשות שימוש בשיטות הללו על מנת להבטיח תוצאות משביעות רצון.

אז אל תהססו – בצעו מילוי שיער ושפרו את הביטחון העצמי

בסופו של דבר, לא חשוב מה תהיה השיטה שנבחר לטובת מילוי שיער ולא חשוב היכן נבצע את הטיפולים, אין כל ספק כי מילוי שיער איכותי ומקצועי עתיד לשפר את חיינו באופן משמעותי, הן מבחינת ההרגשה האישית והן מבחינת מראה השיער והמראה הכללי.

:סה"כ צפיות 370 ,  1 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x