Hair City

מילוי שיער

מילוי שיער, או הוספת שיער, היא אחת הפעולות המבוקשות ביותר בתחום שיקום השיער. מילוי השיער מבוקש ביותר על ידי מי שרוצה להתחדש ולרענן מראה, או לאפשר עיצוב שיער מיוחד לקראת אירוע כמו חתונה וכו’ אך הטיפולים של מילוי שיער מומלצים מאד גם במקרים של בעיות בריאות, כמו נטיה להתקרחות אצל גברים המשתמשים בשיטה הידועה – הדמיית שיער, התדלדלות שיער, נשירה, או טריכוטילומניה (תלישת שיער כרונית).

בגלל מגוון הפתרונות שטיפולי מילוי שיער מציעים, מדובר גם באחד הטיפולים הותיקים ביותר בתחום עיצוב השיער אשר עבר הרבה צורות, אופנים ושיטות, וגם כיום קיימות שיטות רבות לטיפולים של מילוי ואף הארכת שיער. למעשה מדובר בתחום תחרותי מאד ומבלבל ביותר, מכיוון שכמעט כל מטפל בתוספות שיער טוען כי השיטה שלו היא הטובה ביותר. כדי לעשות סדר בדברים, מומחי המרכז לעיצוב שיער של הייר סיטי, ריכזו עבורכם את כל הנושא במאמר זה.

שיטות של מילוי שיער

מילוי שיער היא, כאמור, בעצם הוספת שיער שמחברים לשיער הקיים אשר מעניקה מראה של שיער בריא ומלא יותר מהטבעי. הקושי בתהליך הוא, כמובן, אופן ההדבקה של השיער החדש לשיער שעל הראש. מצד אחד, חשוב שההדבקה תהיה חזקה ואיכותית ולא תגביל את בעלת השיער לבצע כל סוג פעילות, כגון רחצה בים, חפיפה וכד’ אך, מצד שני, לא פחות חשוב, שהתחושה תהיה טבעית ונעימה ולמעשה מילוי תוספת השיער לא תורגש כלל, לא במראה ולא במגע.

בעבר היה נהוג להדביק את השיער החדש לישן באמצעות הדבקה מיוחדת, שיטה מסורבלת ולא טבעית זאת נעלמה כמעט לחלוטין מהעולם ואת מקומה תפסו שיטות חדישות יותר, כמו חיבור על ידי חרוזים, מילוי השיער על ידי סיליקון, מילוי על ידי שזירה, קליפסים, צמות ועוד.

חסרונן הגדול של שיטות אלו הוא בכך שהן גורמות נזק עצום לשיער הטבעי וכמובן שתוספת עם מילוי שיער על ידי חרוזים דורשת שימוש באלמנט מתכתי שיושב על הראש ועלול גם לעבור תהליך של חמצון, צבירת חלודה, או צבירת לכלוך.

מבין כל השיטות הקיימות, מומחי השיער של הייר סיטי ממליצים על שיטת הקראטין שניתנת לביצוע בשתי טכניקות שונות: הלחמת מילוי תוספות שיער באמצעות מכונת לייזר מיוחדת ושימוש במכשיר אינפרא-לייט.

מילוי שיער באמצעות קארטין

בנוסף לשיטת החיבור של מילוי השיער, חשוב מאד לשים לכל סוג השיער בו משתמשים לצורך המילוי. ישנם סוגים שונים של שערות, החל משערות סינתטיות לחלוטין, דרך שיער טבעי מעובד ועד שיער טבעי לחלוטין ללא שום תהליכי עיבוד. כמובן שככל שהשיער טבעי יותר כך איכותו גבוהה יותר, אך צריך גם לקחת בחשבון שמחירו גבוה יותר.

השיער שבו עושים שימוש כאשר בוחרים בטיפולי מילוי שיער על ידי קרטין, הינו שיער טבעי לחלוטין ויתרונה של השיטה בכך שניתן לעשות שימוש חוזר מספר פעמים באותה תוספת למילוי שיער ובכך להנות משיער איכותי ביותר בעלויות נמוכות.

מילוי והארכת שיער באמצעות קארטין מחברת את תוספת השיער לשורש השערה המקורי ולמעשה מלחימה בין השתיים באופן חזק, ללא שימוש בשום אלמנט מלאכותי (דבק, חרוזים וכיו”ב). יחד עם זאת ניתן להתיר את ההלחמה בקלות מאד על ידי שימוש בחומר מיוחד שמפריד את הקרטין ומשחרר את מילוי התוספות בפעולה מהירה, ללא משיכות מיותרות וללא שום כאב.

את תוספת מילוי השיער ניתן לחבר מחדש לשיער הטבעי שצמח בין הטיפולים ובכך לחסוך את העלויות הגבוהות של רכישת שיער חדש בכל טיפול (כעקרון, יש לחזור על הטיפול אחת לארבעה עד ששה חודשים, בהתאם לקצב גדילת השיער הטבעי).

חיבור הקרטין עצמו הוא חיבור מזערי ולא מורגש שחובק את שורש השערה בבסיסה ולא מאפשר לחומרים שונים כדוגמת מים ושמפו לחדור בין החיבורים ולהחליש אותם.

כתוצאה מכך מילוי שיער באמצעות קרטין לא מגבילה את בעלת השיער, או בעל השיער, לבצע כל פעולה שהיא, כולל הרטבת השיער במים חמים או קרים, עשיית ספורט, כניסה לג’קוזי, סאונה וכו’. הדבר היחיד אותו צריך לקחת בחשבון כאשר מבצעים מילוי שיער באמצעות קארטין הוא מגבלה מסוימת שיש לשימוש במייבש שיער, בגלל החום הרב שהוא פולט ועלול לפגוע בחומר.

איך בוחרים את הטכניקה לביצוע מילוי השיער

הזכרנו קודם לכן שקיימות שתי שיטות שונות לביצוע מילוי שיער באמצעות קארטין: הלחמה באמצעות מכונת לייזר ושיטת האינפרא לייט. שתי השיטות שונות אחת מהשניה בצורה מהותית מכיוון ששימוש במוכנת לייזר הינו מה שנקרא הלחמה קרה, ואילו שיטת האינפרא לייט הינה הלחמה חמה.

איך יודעים איזו שיטה מתאימה?

זהו תפקידו של מעצב השיער לקבוע, בהתאם לסוג השיער, לכן חשוב שמי שמבצע את התהליך יהיה איש מקצוע רציני, שיודע ומוכן להשקיע את הזמן הדרוש לטיפול. ככלל, מומחי השיער של HairCity ממליצים להגיע ליעוץ ראשוני עוד לפני תחילת התהליך במהלכו יבחן המעצב את השיער וימליץ על טכניקת הטיפול המועדפת בהתאם לסוג השיער.

מה עוד חשוב לדעת לפני שבוחרים לבצע מילוי שיער? מילוי שיער, כשמו כן הוא, מילוי שיער לשיער הראש באופן מלאכותי וכמו כל דבר מלאכותי עלולה להיווצר תחושת אי נעימות כאשר מילוי תוספת השיער אינה מותאמת למצב הקיים. למשל, אם התוספת ארוכה מדי וכבדה מדי ויוצרת תחושה של משקל עודף על הראש.

מעצב שיער מקצועי ידע להמליץ לכן על אורך השיער הנכון, כך שלא תרגישו כלל במשקל של התוספת. כמובן שחשוב לבצע מילוי שיער באופן מקצועי אשר בו השיער החדש ישתלב באופן מושלם בשיער הטבעי ולא יהיה ניתן להבחין בין השניים, לא במראה ולא בתחושה (גם כאשר מלטפים את השיער עם היד).

הגב

תהיה ראשון

קבל התראות
avatar
סניפים
02-6426626
רח' יפו 70 מרכז העיר
03-6206060
רח' סחרוב 5/אלחנן 10 א.ת חדש
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
03-7328383
רח' כצנלסון 7