הייר סיטי

החלקת סברה

סברה היא סוג של החלקת שיער מצמחים טבעיים ואינה שייכת בשום אופן להחלקות שיער מהמשפחה הכימית או יפנית. החלקת שיער טבעית סברה היא בדיוק מאותם חומרים של החלקת הקליאופטרה לשיער אך אופן ההכנה בהחלקות שונה במקצת.

בישראל כמו בכל העולם רוב הנשים חפצות בשיער חלק, אם דרך פן ומחליק שיער או דרך החלקה קבועה. חומרים כימיים מרתיעים מאוד כאשר  מדובר בהחלקות שיער. אך עם השנים נוכחנו לדעת שככל שחומרי ההחלקה יותר טבעיים זה הרבה יותר טוב לשיער ויותר בריא.כמו בכל דבר שקשור אלינו בחיים למשל: לגבי אוכל, מרכיבים אורגניים בריאים יותר לגוף.

המודעות לשימוש בחומרים טבעיים על פני שימוש בחומרים כימיים חלחלה ומחלחתלת לכל תחומי החיים,החל מאוכל ועד לתחום החלקות השיער. נשים רבות בעלות שיער גלי ומקורזל שרצו להחליק את שיערן נאלצו להסתפק בהחלקות כימיות ( למרות שהן לא מזיקות כאשר הן נעשות על ידי מומחים), חלק מהנשים העדיפו לוותר על החלקת שיערן בשל השימוש במרכיבים כימיים.

לכן החלקת שיער סברה היא נקודת אור בעולם החלקות השיער, כי זו החלקת השיער היחידה שרכיביה הם טבעיים לחלוטין כמו מצמחים ומינרליים טחונים לאבקות כקמח שחור.

התהליך של החלקת שיער טבעית סברה שונה מאופן התהליך של החלקת שיער טבעית קלאופטרה למרות שהמרכיבים אם אותם מרכיבים בדיוק, את הסברה מבשלים ואת הקליאופטרה לא. (ישנם אתרים המפרסמים כי “סברה” ו “קליאופטרה” שונות זה מזה… טעות!)

החלקת שיער טבעית מינרלית הקרויה לעיתים “סברה” הינה החלקת קליאופטרה בבירור!

האתוס של החלקת קליאופטרה

קליאופטרה היתה מלכת מצרים הקדומה ששערה החלק השחור היוה מודל לחיקוי ונסיון להחזיר את הכוח והזוהר של השיער המבריק. האידיאל ביופי הנשי של מצריים הקדומה נעוץ בצבע שערה השחור של מלכת הפרעונים, ואף באופי השיער שהפך לחלק כמשי. למראה שיערה של קליאופטרה היו אחראים כהני הדת המצריים של על ידי מחקר מצאו תכשירי החלקה המתאימים בדיוק לאופייה של המלכה אשר החליף את גוון שערה לבוהק בצבע שחור ומבריק בניצנוציו ואף בריא יותר מתמיד.

אופן תהליך החלקת סברה

אופן הטיפול והתהליך להחלקת סברה טבעית לשיער הינו מאוד פשוט וקל: בתחילה יש לערבב את האבקה עם הנוזל בקערה ולאחר מכן למרוח את התרכובת הטבעית על כל השיער תוך פתיחת שבילים מאחור כלפי מעלה עד לכיוון המצח, עוטפים את השיער עם כיסוי וממתינים כ 9 שעות ואז שוטפים.

ברוב המקרים השיער נהיה חלק לאחר טיפול אחד או שתיים. במידה והשיער הטבעי מקורזל מדי ישנו צורך לבצע כמה טיפולים עד לתוצאה הרצויה.

את החלקת השיער הטבעית סאברה חלקן מהנשים בוחרות לבצע דווקא בבית לבדן או בעזרת חברה.

כל המרכיבים בהחלקה זו הינם טבעיים לחלוטין המבדילות בין החלקת שיער טבעית סברה וקליאופטרה לבין החלקות כימיות ויפניות ובעיקר חומרי החלקה זו הינם עדינים המצריכים פעולת מריחה טובה ואינטנסיבית על כל השיער כולו.

מקרים מסוימים החזרה על התהליך עלולה לפגוע בשיער ומומלץ לא לבצע סברה על שיער שכבר נהיה חלק מטיפול קודם, אם ההחלקה נקלטה בהצלחה אין צורך לחזור בשנית. (כמובן שעל שורש חדש יש לבצע טיפול משום שהוא טבעי).
התוצאה תלויה בכמה פרמטרים: א. בסוג השיער, ב. בטיב מרכיבי החלקת סאברה (ישנם זיופים). ג. בטיב המריחה של חומר ההחלקה.

למי זה מתאים, ולמי לא

מהות החלקות שיער טבעיות מצמחים ומנרלים סברה נותנת פתרונות ומציעה לנשים בעלות שיער חסר צורה שיער נעים וחלק במיוחד. החלקת סברה הינה החלקת שיער המחזיקה לצמיתות באופן תמידי, יש לחזור על הטיפול מחדש כל כמה חודשים רק על השושרים הטבעיים שצמחו.

לא לכל ראש החלקת שיער טבעית סברה מתאימה. ישנן נשים עם שיער בלונדיני או עם גוונים ופסים בהירים על השיער והחלקת שיער טבעית סאברה אינה מתאימה להן משום שהיא צובעת את השיער לשחור. מי שעברה טיפולי החלקת שיער טבעית סברה תצטרך להבין את משמעות הדבר שאינה יכולה לשנות צבע או גוון בשום פנים ואופן והשיער יהפוך לשחור פחם לעד.

מה עושים לאחר החלקת סברה

לאחר החלקת שיער טבעית סברה לא מקובל בשום אופן להשתמש במרכיבים כימיים וודאי שלא עם החלקה יפנית. שיער שעבר טיפולי החלקה מסוג סברה טבעית אסורה עליו “פתיחה” משום סוג של החלקה או התערבות כימים כזו או אחרת עם חמצן או אמוניה, לגבי צביעת השיער מותר כמובן לצבוע אותו אך רק עם צבע המתאים לאחר החלקה טבעית – “צבע טבע”.

הוראות אלו חשובות מאוד ע”י יצרני סברה ומומלץ להשמע להן כדי לא ליצור נזק חמור בשיער כמו שבירה ונשירת שיער.

מוצר החלקת סברה הינו מוצר טבעי המשמש להחלקת השיער באופן טבעי הרשום ע”ש חביבה תייר הסבתא שהכינה סברה מגיל מאוד צעיר שעלתה לארץ בשנת 1948, לפי ידיעתנו מש’ תייר לא משווקים סברה למספרות והם מבצעים את ההחלקות לבד ברמלה.

ב – HairCity ישראל פיתחו שיטה ייחודית כבר משנת 2005 לטיפולי החלקה יפנית על סברה המאפשרת לעבור מהחלקה להחלקה אחרת תוך דיאגנוזה מדוייקת שאינה פוגעת במרקם הטבעי של השיער. “מדי יום יוצא לנו לבצע עבודות על ראשים אשר הוחלקו בעזרת סברה או קליאופטרה ואנו היחידים בישראל העושים שינוי שכזה עם החלקה יפנית על שיער שעבר החלקת שיער טבעית סברה”.

כאמור: שיער שעבר החלקות שיער טבעיות סברה או קליאופטרה אינו יכול לבוא במגע עם יפנית?! אצלנו כן!

החלקת סברה במרכז הייר סיטי בירושלים היחידים שמבצעים את הטיפולים הללו של החלקות יפניות על שיער עם החלקת סברה וקליאופטרה טבעיות.

המרכז לשיקום שיער בירושלים מבצע טיפולי החלקה יפנית על שיער שיש בו טיפולי החלקות שיער טבעיות קלאופטרה או סברה תוך זהירות רבה וידע מקצועי מהטובים ביותר בתחום. “שיערך חשוב לנו והאופן שבו אנו מבצעים את התהליך הינו בטוח במאת האחוזים!
בהצלחה!

:סה"כ צפיות 1,005 ,  4 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
3 Comments
הכי חדש
הכי ישן פופולארי
Inline Feedbacks
View all comments
עטאף
3 years ago

איפה איפשר לקנות את החומר של הסברה
אני באיזור חדרה מקום קרוב

רוי
רוי
3 years ago
תגובה ל  עטאף

מצאת?

ריהאם
ריהאם
6 years ago

איך אפשר להשיג חומר ההחלקה סברה ולבצע בבית

סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x