הייר סיטי

שימור שיער

כל אחד מאיתנו חושש מהרגע בו הוא יסתכל במראה ויגלה סימני התקרחות. זו תופעה ידועה אצל גברים ואפילו ישנן נשים אשר מאבדות לאט לאט את שיערן עם הגיל. יש מי שמתרגל לזה ואפילו משלים עם העובדה שהוא יהיה קירח, ויש מי שלא מוכן לוותר על השיער השופע שלו, כי מבחינתו שיער הוא סממן ייחודי שצריך לשמור עליו. זו הסיבה שהוא בוחר בשיטת טיפול של שימור שיער.

לפני שאנחנו מסבירים מהו שימור שיער, כיצד הוא מתבצע ומי זקוק לטיפול זה, רצוי להבין מדובר אנחנו מאבדים שיער והאם באמת ניתן להימנע מכך. מחקרים רבים שנערכו בתחום גילו במהלך השנים, שאנחנו מאבדים שיער מסיבות שונות. החל מסיבות תורשתיות גנטיות, תזונה לקויה, מחלות, הזנחה, תנאי מזג אוויר ועוד. עם זאת, גם כשנראה שאנחנו מאבדים שיער בגלל סיבות שמאוד קשה להתמודד מולן, הרי עדיין יש מספיק דרכים להיאבק בזה. ישנם טיפולים שונים שמאפשרים להימנע מאובדן שיער וכן לשמור על השיער הטבעי שלנו. בין היתר, כאמור, גם טיפול שימור שיער .

מה זה טיפול שימור שיער

טיפול לשימור שיער כולל מספר שלבים, אותם יש לבצע באופן מקצועי אך גם ניתן לבצע אותם, לפחות חלקם, באופן עצמי. ראשית, יש לבצע ניקוי של הקרקפת, המטרה היא לנקות תאי עור מתים וקשקשים אשר עלולים להשפיע על צמיחת השיער.

בשלב השני יש לבצע עיסוי קרקפת, תהליך זה משפר את זרימת הדם ומחזק את זקיקי השיער. תהליך זה כמו תהליך של ניקוי קרקפת ניתן לבצע באופן עצמאי לצד טיפול מקצועי.

חלק נוסף שיש לבצע באופן עצמאי זה צריכת תזונה בריאה, מדובר על תזונה שכוללת ויטמינים ומרכיבים נוספים אשר מספקים חומרים אשר שומרים על בריאות השיער. מדובר על ויטמינים B,C, אבץ, ברזל נחושת ועוד. מלבד צריכת תזונה בריאה יש להשתמש גם בתכשירים בריאים לשיער.

לצד הטיפולים הנ”ל, יש לעבור גם טיפול מקצועי, אלה כוללים בין היתר טיפול מזוטרפיה שכולל החדרת חומרים שונים אל תוך זקיקי השיער והעור, ובכך הם מחזיקים אותו, וכן שימוש באמפולות שונות אשר נועדו לחזק את השיער ולהפוך אותו לבריא יותר.

כפי שציינו בתחילת המאמר, טיפול שימור שיער יכול להתאים לגברים ולנשים אשר מתמודדים עם אובדן שיער. אין צורך לחכות עד אשר מגיעים למצב של התקרחות מלאה, להיפך, יש להתמודד עם המצב הזה בהקדם על מנת להימנע מהגעה למצב שכזה. ההמלצה היא לטפל במצב של אובדן שיער כבר בתחילתו מתוך כוונה להימנע מסיטואציה שבהמשך לא יהיה ניתן לטפל בה.

מומלץ לפנות לגורמים מקצועיים בתחום, כך הם יוכלו לאבחן את הבעיה ולהחליט כיצד להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר.

:סה"כ צפיות 438 ,  1 

סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים