הייר סיטי

פאות HairCity

אחד האמצעים לטיפול בבעיה של נשירת שיער היא חבישת פאה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של פאות מודרניות המותאמות באופן אישי לראש ועשויות משיער 100% טבעי, כך שקשה, עד בלתי אפשרי, להבחין שמדובר בפאה.

פאות מאד מקובלות במקרים של התקרחות מלאה ובמקרים של טיפולים כימותרפיים הגורמים לנשירת שיער זמנית – אשר עושים שימוש בפאה רפואית.

על פי מומחי השיער של מרכז HairCity סוגי הפאות מתחלקים על פי סוג השיער המרכיב את הפאה ואופן הצמדתה לראש. כמובן שככל שהשיער יותר טבעי ותפירת הפאה נעשית באופן יותר אישי כך המראה יותר טבעי, אך בהתאם גם המחיר עולה. בעניין המחירים קיים פער גדול בין סוגי הפאות, כאשר פאה סטנדרטית עולה כמה מאות שקלים ואילו פאה בהתאמה אישית יכולה להגיע לסכומים של מעל לחמש אלף שקל.

איך בנויה פאה

רוב הפאות מורכבות על בסיס של רשת אלסטית אשר נצמדת לראש ומייצבת אליו את הפאה, מבנה הרשת הוא אוורירי לשמירה על עור הקרקפת ומניעת גירויים. על הרשת שוזרים את השערות או הסיבים אשר בונים את הפאה עצמה. בבחירת פאה יש להתאים את הרשת למבנה הראש על מנת ליהנות מתמיכה חזקה ויציבה ביותר ולמניעת תזוזה של הפאה.

כדי לשמור על המראה לאורך זמן יש להקפיד על טיפול נכון ושוטף של הפאה הכולל חפיפה וסרוק בתדירות של שלושה עד ששה שבועות. בדרך כלל מומלץ לבצע את הטיפול אצל איש מקצוע, אך ניתן גם לקבל הדרכה מקצועית ולבצע את הטיפול בבית.

סוגים של פאות

פאה סטנדרטית – הפאות הללו מיוצרות בפס ייצור, בד”כ בסין, ואשר עשויות מסיב סינתטי, שיער טבעי מעובד או שילוב בין השניים. פאות אלו מגיעות בשלל צבעים ועיצובים וטווח המחירים הוא כ-300 עד 900 שקל, תלוי באורך השיער והסוג הספציפי של הפאה.

היתרון של פאות סטנדרטיות הוא במחיר הזול ולכן הן יכולות להתאים למי שזקוק לשימוש בפאה לפרק זמן מוגבל, כמו במקרים של פאות רפואיות, בהן נעשה שימוש רק במשך תקופת הטיפול.

אומנם איכות החומר לא מגיעה לאיכות של פאה העשויה משיער טבעי, אך בהחלט ניתן למצוא פאות סינתטיות איכותיות למדי. כאשר בוחרים פאה סינתטית יש לשים לב להתאמתה למבנה הראש ומבנה הפנים, גודל הפאה שנמדד על פי גודל רשת הבסיס שלה ועיצוב השיער.

פאה מקצועית – פאות אלו מיוצרות גם הן בפס יצור, אך בהן שזור שיער טבעי ללא עיבוד כימי, או ברמת עיבוד מינימלית. בגלל איכות השיער הן נחשבות לאיכותיות יותר מאשר פאות סטנדרטיות, ומחירן גבוה יותר ונע בין 2500 שקל לעד 4000 שקל לפאות בהתאמה אישית.

פאות מקצועיות מעניקות מראה טבעי יותר ובעלות משקל נמוך יותר מאשר פאות סטנדרטיות וגם אותן יש להתאים למבנה הפנים והראש ולעיצוב השיער המבוקש.

פאה אישית (קאסטם) – פאות בעיצוב אישי נחשבות לפאות האיכותיות ביותר והיקרות ביותר (מעל לחמשת אלפים שקל). פאות אלו נעשות רק לפי הזמנה ובהתאמה אישית במקום, כאשר הלקוחה בוחרת את עיצוב השיער והצבע בו היא מעוניינת. בניית הפאה נעשית באופן ידני ובאמצעות שיער טבעי לחלוטין ללא כל עיבוד שהוא. בזכות ההתאמה האישית, הפאות נוחות לנשיאה, קלות מאד ומאווררות במיוחד.

יש לקחת בחשבון שתהליך ההכנה של פאה אישית יכול להמשך כחודש שלם ומומחי הייר סיטי ממליצים למי שמעוניינת בפאה אישית להתחיל את התהליך עוד לפני כן, כאשר עדיין קיים שיער טבעי על הראש, מכיוון שקל ונכון יותר לבצע התאמה של הפאה לשיער קיים מאשר דרך תמונות.

פאה בהדבקה – סוג זה של פאות קיים בשוק אך אינו מומלץ לשימוש כלל. פאות בהדבקה עשויות מסיב סינתטי, או שיער מעובד והן מתחברות ישירות לקרקפת באמצעות דבק ולא על ידי רשת אלסטית.

משמעות הדבר היא שלא ניתן להסיר את הפאה מהראש וכי ניתן לבצע את ההדבקה אך ורק במקרה של התקרחות מלא, מכיוון שלא ניתן לבצע את הדבקת הפאה על שיער קיים, גם לא במקרה של שער קצר מאד. פאה בהדבקה מחזיקה מעמד כשלושה שבועות עד ארבע שבועות, ולאחר מכן יש לבצע הדבקה חוזרת.

השימוש בסוג זה של פאה נתון במחלוקת והמתנגדים לשיטה זו טוענים כי היא כרוכה בסיכונים רבים, כמו חוסר אוורור של הקרקפת וסכנה להצטברות לכלוך על העור, אשר עלול לגרום לגירויים וזיהומים. בכל מקרה, יש לבדוק שהדבק איתו נעשית ההדבקה לראש הוא דבק שנבדק ואושר על ידי משרד הבריאות.

שיטה נוספת של פאה בהדבקה היא על ידי פסי דבק אשר מונחים לאורך הפאה ומודבקים לראש, במקום על ידי מריחה של כל הראש בדבק. לשיטה זו קיים סיכון של חוסר יציבות של הפאה, בגלל ההדבקה הסלקטיבית.

:סה"כ צפיות 621 ,  2 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x