הייר סיטי

נשירת שיער

נשירת שיער היא תהליך טבעי ונורמאלי. למעשה בכל יום מתקיים תהליך של נשירה של כמה מאות שערות מהראש, כאשר שערות חדשות תופסות את מקומן. לכן, הנשירה כשלעצמה אינה מהווה בעיה.

למעשה, כאשר מדברים על נשירה, הכוונה לתהליך של נשירה מוגברת, אשר בו קצב נשירת השיער גדול מקצב גדילת השער החדש.

תופעת הנשירה מתרחש אצל גברים ונשים כאחד, אך באופנים שונים, כאשר נשירה אצל גברים מתאפיינת בעיקר באזור הפדחת והקודקוד ואילו אצל נשים מאובחנת הנשירה בדלול כללי של השיער ואיבוד נפח.

הסיבות לנשירת שיער

חשוב להבדיל בין תופעה של נשירה לתופעה של התקרחות, למרות שיש קשר בין השתיים- תהליך של התקרחות אומנם מלווה בתהליך של נשירת שיער, אך ההתקרחות עצמה נגרמת כתוצאה מכך ששיער חדש אינו צומח. לנשירה, בניגוד להתקרחות שהיא תהליך גנטי, יש מגוון סיבות ולעיתים על ידי טיפול נקודתי, או שינוי הרגלים, ניתן להאט משמעותית את התהליך ואף להפסיק אותו לחלוטין.

אצל נשים למשל, שינוי הורמונלי יכול לגרום לתופעה של נשירת שיער מוגברת. למשל נשירת שיער בשלבים שונים של ההריון, או לאחר הלידה היא תופעה ידועה אשר חולפת עם חזרתו של הגוף לאיזון.

גורם נוסף לנשירת שיער הוא הרגלי אכילה ותזונה. מחסור בוויטמינים ומינרלים חיוניים כגון ברזל וחלבונים יכול לגרום להחלשת שורש השערה ולהגברת נשירה. גורמים התנהגותיים כמו לחץ ועצבים מהווים גורם נוסף להגברת תהליך של נשירת שיער, כמו גם מחלות, בעיות בבלוטת התריס ומצד שני, נטילת תרופות וטיפולים רפואיים אחרים כדוגמת הקרנות.

איך לטפל בנשירת שיער

כדי לטפל בתהליך של נשירת שיער מוגברת, צריך קודם כל לאבחן מה הסיבה שגורמת לתהליך הנשירה. אם מדובר בהרגלי אכילה, או נטילת תרופות, כל מה שצריך הוא לשנות את ההרגלים ולבחון מעבר לתרופה חלופית. במקביל ניתן להשתמש בתכשירים שונים, כגון שמפו מיוחד ומסכות הזנה, אשר מיועדים לחזק את שורש השערה ולהאט את תהליך הנשירה. ישנה גם אפשרות לטיפול תרופתי, אשר ניתן במקרים מסוימים על ידי רופאים.

ישנם מקרים בו נשירת שיער מובילה להתדלדלות בכמות השיער, גם למקרים כאלו ישנם מספר פתרונות, כגון עיבוי שיער, הארכת שיער וטכניקה חדשה לגברים בשם וירטואל-היר (Virtual Hair) אשר משתילה פיגמנטים של צבע בשכבת העור העליונה של העור ומשווה מראה של שיער קצוץ מלא ביחד עם השיער הטבעי.

:סה"כ צפיות 252 ,  1 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x