הייר סיטי

גוונים – גוונים לשיער

גוונים לשיער

הוספת גוונים לשיער היא טכניקה מאד ותיקה ומאד פופולארית המאפשרת לחדש מראה, מבלי לבצע שינוי דרסטי מדי של עיצוב השיער או, צביעת כל הראש. אפשרויות הוספת גוונים הן כמעט אין סופיות, ניתן להתחדש כל פעם בגוונים שונים ולהתאים אותן לעונות השנה, למצב הרוח, ולאופנה הכללית. גם מיקום הגוונים בשיער יכול להשתנות ולהעניק מראה שונה, למשל גוונים בהירים בקדמת הראש ומסביב לפנים תורמים להדגשה ויצירת מסגרת לפנים ואילו גוונים כהים בתחתית השיער ובצידי הראש תורמים ליצירת מראה אחיד וטבעי יותר.

שימוש נכון עם גוונים

כאמור, ניתן להשתמש בגוונים בכל זמן ולכל מטרה, אבל כדי לקבל תוצאה מושלמת ומחמיאה, כדאי להתאים את הגוון הנכון לשיער הנכון ולא סתם “לעשות פסים”. כמות הגוונים משתנה בהתאם לסוג השיער, על שיער חלק מומלץ לעשות פחות גוונים, מכיוון שהם בולטים יותר, ולעומת זאת בשיער גלי או מתולתל יהיה צורך בכמות גוונים גדולה יחסית.

לצבע השיער יש השפעה חשובה על בחירת הגוון, בדרך כלל גוונים בהירים יתאימו יותר לשיער בהיר ולהפך, גוונים כהים יתאימו לשיער כהה. אבל, חשוב להדגיש, שכהה ובהיר מתייחסים לא רק לצבע (נניח, בלונדיני ושחור) אלא גם לטון של הצבע (בלונד בהיר שנוטה יותר לצהוב ובלונד כהה, שנוטה מעט יותר לחום) כמובן שניתן לשלב גם גוון של שני צבעים, כמו חום אדמדם.

שינוי הטון של הגוונים יכול להתאים למשל לשינוי בעונות השנה. בקיץ כאשר השיער בהיר יותר באופן טבעי, בגלל קרינת השמש, אפשר לבחור בגוונים בהירים יותר ואילו בסתיו ובחורף, כאשר צבע השיער מתכהה, גוונים כהים יותר, יכולים להשתלב יפה מאד ולהתאים לאווירה החורפית.

גוונים ואופנה

כמו בגדים ותספורות, גם גוונים הם עניין של טרנד ואופנה. לפני מספר שנים היו הגוונים האדומים מאד מקובלים ולפני כן הגוונים הצהובים וכך בכל תקופה אנו עדים לאופנה חדשה של צבעים וגוונים.

כמובן שעם כל הכבוד לאופנה, חשוב שהצבע יתאים לשיער שלך וגם לצבע העור, לכן מומלץ לבדוק את הגוון של הצבע שבחרת ולהקפיד שלא יהיה שונה ביותר משלושה טונים מצבע השיער, אחרת הוא יהיה בולט מדי ולא קשור. ואם כבר הזכרנו תספורת, אפשר להשתמש בגוונים כדי להדגיש את קו התספורת.

עוד שימוש שניתן לעשות עם גוונים הוא לעבות שיער דק. הוספה נכונה של גוונים על שיער דק יכולה להוסיף לו נפח ולהעניק לו מראה מלא יותר. הדגש כאן הוא על הוספה של כמות נכונה של גוונים.

כמה טיפים על גוונים

גוונים מתאימים לכולן, לכל צבע שיער ולכל מצב, זוהי טכניקה שכמעט אין לה הגבלות, מלבד כמובן עניין של השגת התוצאה הרצויה. ובכל זאת ישנם מספר דברים שכדאי לדעת על גוונים:

ככלל גוונים אוהבים שיער צבוע, הגוון משתלב טוב יותר כאשר השיער צבוע ואילו על שיער טבעי הוא מבהיר יותר מהר.

מתי אי אפשר לעשות גוונים? על שיער שעבר חינה, זה פשוט לא עובד. בנוסף לא מומלץ לעשות גוונים באופן אוטומטי על שיער שעבר טיפול, כמו החלקה או סלסול, מחשש לפגיעה בריאותית. במקרה כזה חשוב להתייעץ עם מעצב שיער לפני שמחליטים לגוון.

ישנן מספר טכניקות ליצירת גוונים, בדרך כלל נהוג לגוונים בהירים לשלב אבקה מבהירה עם חומר מחמצן (למשל קרם חמצן) אך כיום גם עושים שימוש רב בערבוב של חומרי צבע המביאים לתוצאה הרצויה. הכל תלוי במבנה השיער, צבעו והמרקם שלו.

ולבסוף, למרות שגוונים הינה פעולה פשוטה יחסית שניתן לעשות אותה גם באופן עצמאי, מומלץ תמיד לפחות להתייעץ עם מעצב שיער מקצועי, לקבל ממנו טיפים והמלצות לשיער שלך ורק אז לגשת לביצוע.

:סה"כ צפיות 193 ,  2 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x