הייר סיטי

אנמיה

אנמיה היא מחלה שנגרמת כתוצאה ממחסור של תאי דם אדומים במערכת הדם בגוף, הסממנים שלה הם מראה חיוור, חולשה, סחרחרת ואף התעלפויות. סממן של אנמיה הוא נשירת שיער אינטנסיבית. התופעות האלו נגרמות כתוצאה שרמת החמצן שמגיעה לרקמות של הגוף – במיוחד לרקמות הקטנות – נמוכה משמעותית מהצרכים של הגוף.

מה גורם לאנמיה?

הסיבה המרכזית שגורמת לאנמיה היא מחסור של ברזל בגוף. הברזל אחראי על העברת החמצן מהריאות, דרך מערכת הדם, לחלקי הגוף השונים והוא חלק מהמוגלובין שמרכיב את תאי הדם האדומים. כאשר רמות הברזל נמוכות, הגוף לא מצליח לייצר מספיק תאי דם אדומים ונוצרת אנמיה.

מחסור של ברזל בגוף נגרם בעיקר בגלל בעיות תזונה והרגלי אכילה לא נכונים. רוב הברזל שאנחנו מקבלים נמצא במאכלי בשר ובעיקר בכבד ואיברים פנימיים, לכן צמחונים רבים נוטים לפתח אנמיה, אם הם לא מקפידים להעשיר את הארוחות שלהם במזונות צמחיים עתירי ברזל כמו קיטניות.

אבל גם מי שאינו צמחוני יכול לסבול ממחלת אנמיה אם הוא נוטה לאכול מאכלים שמעקבים את ספיגת הברזל בגוף או מרכיבים חיוניים אחרים המסייעים ביצירת תאי דם, כמו ויטמין B12 ועוד.

נשים בכלל נוטות לפתח אנמיה יותר מגברים ונטיה זו גוברת בתקופת הריון, כאשר הגוף צריך לייצר כמויות דם גדולות ובקצב מהיר. נטילת תרופות, ובכלל זה גלולות למניעת הריון, מהוות גורם נוסף להגדלת הסיכוי לאנמיה וכך גם שתית אלכוהול ועישון. אנמיה יכולה להתפתח גם כתוצאה מפגם גנטי.

טיפול באנמיה

אנמיה ניתן לזהות על ידי בדיקת דם פשוטה. רוב שיטות הטיפול במחלת אנמיה קשורות לשיפור הרגלי תזונה ואכילה וישנם גם טיפולים תרופתיים שונים, עליהם יש להתייעץ עם רופאים מומחים.

דלילות שיער ואנמיה

כאמור, אחת הסממנים של אנמיה היא תופעה של נשירת שיער והתקרחות. ברגע שלא מגיע מספיק חמצן לשורשי השערות, שהן אחת הנקודות הרחוקות ביותר בגוף מבחינת מערכת הדם, אחיזת השיער נחלשת מאד ואנו עדים לתופעת נשירה מוגברת המביאה למראה של שיער דליל. במקרים קיצוניים אנמיה גורמת להתקרחות של ממש מכיוון שהגוף לא מצליח לייצר שער חדש על חשבון השיער שנשר.

דלילות שיער – יש פתרון

חשוב לזכור: אם, אתם סובלים ממחלת אנמיה, חלילה, עליכם לטפל קודם כל בבעיה עצמה וכך תפתרו את כל הסימפטומים הקשורים אליה, כולל התופעה של נשירת שיער והתקרחות. במקביל לטיפול במחלה עצמה, ניתן לבצע מספר טיפולי שיער אשר יחזירו אותו למראה המלא ויחזירו לכם את החיוך לפנים.

טיפול בשיער דליל בעקבות מחלת אנמיה

מכיוון שהתופעה של אנמיה היא דלילות שיער, אנו נבצע טיפול של עיבוי שיער – או בשמו האחר, מילוי שיער. מילוי שיער נעשה בטכניקה יחודית המשלבת הלחמת שיער על ידי חומר מיוחד הנקרא קראטין. שיטת עיבוי שיער על ידי קרטין הינה אחת השיטות המתקדמות והחדשניות ביותר בתחום תוספות השיער והינה שיטה בלעדית של מרכז HairCityהמוביל בתחום הארכות שיער בכלל וטיפול רפואי בשיער בפרט.

קארטין הוא חומר טבעי הנמצא בגוף (למשל, בציפורנים) ובטיפול של הארכת שיער אנו משתמשים בו כחומר הדבק בין השעיר הטבעי לתוספות השיער – שהן שיער 100% טבעי שלא עבר שום תהליך של עיבוד. את החיבור בין השערות עושים בשתי טכניקות שונות של הלחמה קרה, או הלחמה חמה, בהתאם לסוג שיער הראש.

היתרון של עיבוי שיער בהלחמה על ידי קארטין הוא בכך שלא נעשה כל שימוש באמצעים מלאכותיים, כמו חרוזים או קליפסים, מה שמעניק מראה ותחושה של שיער שופע ומלא כך שאיש לא יכול לנחש שמדובר בתוספות שיער.

בכל מקרה, אך במיוחד במקרים בריאותיים, כמו אנמיה, חשוב להקפיד לבצע את מילוי השיער רק במקום איכותי ובעל ידע מקצועי רב, לא רק בתחום עיצוב שיער, אלא גם, ואולי בעיקר, בהיבט הבריאותי שלכם, כך שידע להתאים את הפתרון המושלם לכל בעיה קיימת וגם יבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

:סה"כ צפיות 199 ,  1 

0 0 תצביע
Article Rating
קבל עדכונים
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
סניפים
02-6426626
רח' פלורנטין קרית יובל
03-6206060
רח' התזמורת ראשון לציון
03-6207070
מגדלי עזריאלי - משרדים
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x